ARTYŚCI

Sprawdź kto wystąpił w pierwszej edycji Festiwalu Jimek+!

JIMEK SYMPHONIXX

 60-osobową orkiestra symfoniczna złożona z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia. Orkiestrę usłyszeliśmy w utworach solowych pod batutą Jimka. Symphonixx towarzyszył również w wybranych utworach gościom festiwalu. Podczas obu dni na scenie pojawili się artyści z kraju i zagranicy zaproszeni przez Jimka.

BOKANTE

To stosunkowo nowo powstała grupa muzyczna założony przez Michaela League, której trzon stanowią członkowie Snarky Puppy, regularnie koncertująca na całym świecie, wzbudzając zachwyt słuchaczy swoją kipiącą energią. Zespół jest wielojęzyczny, wielokulturowy i wielopokoleniowy. Strange Circles,” debiutancki album zespołu, przez swoich dziesięć utworów przechodzi od zeppelinowskiego bluesa do karaibskiej folkowej kaladji.

MIUOSH

Miuosh to reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do regionu, szczególnie do Katowic. Stworzył kilka niezwykłych projektów muzycznych, za każdym razem kreując coś, czego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było. Tak było z projektem FDG ORKIESTRA, MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz z najnowszym projektem artysty MIUOSH | SMOLIK | NOSPR, który odniósł niezwykły sprzedażowy sukces.

KALIBER 44

To pionierzy i legenda polskiego hip-hopu. Na ich muzyce wychowały się już dwa pokolenia fanów, a ich kolejne koncerty przyciągają nieustannie nowych słuchaczy. Na scenie zagości indywidualnie oraz z JIMEK SYMPHONIXX. Artyści wspólnie wystąpią z materiałem, który pierwszy raz mieliśmy okazję usłyszeć podczas festiwalu Solidarity of Arts.

THE KUTI MANGOES

To sześcioosobowy zespół z Danii specjalizujący się w przekraczaniu granic i przyspieszaniu tętna słuchaczom od Kopenhagi przez Afrykę po Koreę Południową. „Nasza muzyka jest po to, żebyśmy mogli się nią dzielić”, mówią wielokrotni nominowani i zdobywcy Duńskich Nagród Grammy. Ich utwory są oparte na tradycyjnych afrykańskich pieśniach ludowych.

RUMBA DE BODAS

Zaczynali jako luźny kolektyw na ulicach Bolonii, dzisiaj są międzynarodowym fenomenem występującym na festiwalach wszystkich muzycznych gatunków. Usłyszymy zniewalającą muzykę z soulowo brzmiącą sekcją dętą, rytmami przechodzącymi od funku do ska i całością na latynoskim tle.

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Artysta przełamujący gatunkową konwencję, muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Za krążek „Złoto” otrzymał 3 nominacje do Fryderyka 2017, a płyta szybko pokryła się złotem. Teledysk do piosenki „Miłość Miłość” stał się przebojem z ogromną ilością odsłon (obecnie ok. 7mln), kolejny singiel „Polsko” przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki.

THE DUMPLINGS

Justyna Święs i Kuba Karaś to pochodzący z Zabrza duet grający muzykę elektroniczną. Stawiają na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapominają o chwytliwych piosenkach, utwór „Nie gotujemy” został obejrzany 5,5 mln razy w serwisie YouTube, ,,Kocham być z Tobą” – ponad 8 mln. Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce.

ALUNE WADE

Senegalski gitarzysta basowy i wokalista Alune Wade. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych afrykańskich gitarzystów basowych, autorem i kompozytorem, wokalistą oraz producentem. W lutym tego roku ukazał się jego czwarty album ,,African Fast Food”.

PHAROAHE MONCH

Legenda amerykańskiego rapu Pharoahe Monch. To nikt inny jak autor kultowego kawałka ,,Simon Says” który znalazł się na nie mniej kultowej  Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK. Uczestnicy festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć obu muzyków razem na jednej scenie. ,,To będzie spełnienie marzeń zagrać to z nim symfonicznie. Zwłaszcza, że mam już dawno zorkiestrowane ‘Oh No’ i ‘F*** You’ ‘’– Radzimir Dębski.